„Aki Vucsicshoz nyúl, arra golyó vár!” – üvöltötte a nő, aki kaszával támadt ellenzéki aktivistákra Szerbiában
Tűzkárosultaknak vittek adományokat önkéntesek, amikor egy helyi nő kiállt az útra.
Tűzkárosultaknak vittek adományokat önkéntesek, amikor egy helyi nő kiállt az útra.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket. Szerbiában a megmozduló tömegeknek rég látott rendőri brutalitással kellett szembenézniük. Milyen különbségek vannak a két helyzet és a két rendszer között? Miért lenne szükségük az ellenzékieknek egy „Szerb Péterre”? Tóth Szilárd János politológussal beszélgettünk.
A rendőri túlkapások miatt több kereszteződést is lezártak a fiatalok.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hétvégén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Szombat óta újra fellángoltak a tiltakozások, vasárnap éjjel és hétő hajnalban a tüntetők több helyen barikádokat emeltek, miközben a letartóztatott társaik szabadon bocsátását követelik.
Egy héten belül két, egymásnak teljesen ellentmondó nyilatkozatot tett a honvédelmi tárca arról, hogy kerültek-e Szerbiába magyar harcjárművek. Mi történhetett valójában a BTR-ekkel és hogy áll a szerb–magyar védelmi partnerség?
A felek munkacsoportot alakítottak „a tények megállapítására”.
A szerb elnök Donald Trumppal is találkozott volna, ám egy váratlan betegség átírta a terveit.
Csont nélkül kiosztották a gyerekeknek, a szülők pedig kiakadtak.
Az intézmény elnézést kért a szülőktől és rendőrségi feljelentést tett.
A tudományért, technológiai fejlesztésért és innovációért felelős tárcát vezető Bálint Béla azt is elmondta a tüntető egyetemistákra célozva, hogy nagyon zavarja a munkakerülés.
A szerb elnök balszerencséjére a kamera megmutatta az eredeti levelet, és kiderült, mi olvasható ott valójában.
Alekszandar Vucsics szerb államfő új miniszterelnök kinevezésével próbálja kifogni a szelet a diáktüntetők vitorlájából, míg a boszniai Szerb Köztársaság elnöke, Milorad Dodik Moszkvába menekülhet az őt letöltendő börtönbüntetéssel sújtó szarajevói bírósági ítélet elől.
A diákokkal tart a Vajdasági Ügyvédi Kamara elnöke is, 1300 kilométert terveznek megtenni.
Ha a megszabott határidőn belül nem sikerül megválasztani az új kormányt, akkor előrehozott választást kell tartani.
Ivica Dacsics az FBI-tól kért szakmai segítséget annak kivizsgálására, hogy valóban használtak-e hangágyút a szombati belgrádi tömegtüntetésen.
Azt még nem tudni, kit kér fel kormányalakításra Vucsics elnök.
Az államfő állítja, Szerbia nem rendelkezik olyan hangágyúval, amelyet sokak szerint bevetettek a szombati belgrádi tömegtüntetésen.
Alekszandar Vucsics egy tucatnyi újságíróval látogatott a belgrádi kórházba, akik a bekötözött sérülteket is végigfotózták.
Akár több százezren is összegyűlhettek Belgrádban, hogy a kormány ellen tiltakozzanak.